Kryemadhi: Policia arrestoi 14 protestues - Bota Sot
Kryemadhi: Policia arrestoi 14 protestues

Shqipëria

Kryemadhi: Policia arrestoi 14 protestues

Më: 21 mars 2019 Në ora: 14:52
Pamje nga protesta

Pas daljes nga ambientet e Policisë së Tiranës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka thënë se janë arrestuar 14 protestues të ditëlindjes 1995-1999.

“Paniku dhe frika që ka përfshirë Edi Ramën po shtyjnë të bëjë gabime njëra pas tjetrës. Sot janë 14 të shoqëruar të ditëlindjes ’95-’99. Ata nuk kanë bërë asgjë sepse sot ishin protestat më paqësore, nuk kishte as dhunë, asgjë”, deklaroi Kryemadhi.

Ajo tha se i është dhënë ultimatum Policisë që të lirojë sa më shpejtë të gjithë të ndaluarit.

“Vumë ultimatum që të dalin djemtë sa më shpejtë. Ne do jemi këtu dhe nuk ndalojmë derisa ata të dalin sepse nuk kanë bërë asgjë, nuk kanë thyer asnjë ligj”, tha ajo.

Kryemadhi tha se prokuroria duhet të arrestojë pushtetarët që vjedhin miliona euro dhe trafikantë droge me uniformë të policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...