Debati për sistemin zgjedhor, Dyrnjaja: Është biznes politik - Bota Sot
Debati për sistemin zgjedhor, Dyrnjaja: Është biznes politik

Shqipëria

Debati për sistemin zgjedhor, Dyrnjaja: Është biznes politik

Më: 22 mars 2019 Në ora: 07:21
Denis Dyrnjaja

Gazetari Denis Dyrnjaja debatoi me ish-deputetët Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili në studion e “360 gradë” për manipulimin e zgjedhjeve.

Dyrnjaja: Të gjithë këta, sa herë bëjnë marrëveshje me Edi Ramën, është i mirë, sa herë del kundër, është i keq. Tani njerëzit e shohin këtë. E shohin që këta japin dorën, puthen, bëjnë pazare, është biznes politik.

Bylykbashi: Lëre, mos bëj parime.

Dyrnjaja: A ia dha Lulzim Basha dorën Edi Ramës apo nuk ia dha? A bënë marrëveshje kjo. Nuk është shqetësim kjo. A e bashkëqeverisën këta 4 vjet? Vasili: Ne po flasim për vota, nuk po flasim për bashkëqeverisje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...