Ish-kryeministri Berisha uron Sulltan Novruzin: Ditë e shpresës, vëllazërisë, ndryshimit, mirëkuptimit - Bota Sot
Ish-kryeministri Berisha uron Sulltan Novruzin: Ditë e shpresës, vëllazërisë, ndryshimit, mirëkuptimit

Shqipëria

Ish-kryeministri Berisha uron Sulltan Novruzin: Ditë e shpresës, vëllazërisë, ndryshimit, mirëkuptimit

Më: 22 mars 2019 Në ora: 10:57

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka uruar nëpërmjet një mesazhi në faqen e tij në facebok festën e Sulltan Novruzit.

“Me këtë rast të dashur miq, le të urojmë perzemërsisht bektashinjtë shqiptarë kudo që ndodhen Gezuar Sulltan Novruzin dhe të shprehim mirenjohjen më të thellë për kontributin e tyre të madh në tolerancën ndërfetare dhe në pasurimin e jetës shpirtërore e kulturore të kombit shqiptare”, shkruan Berisha.

Postimi i plotë:

Gezuar Sulltan Novruzin!

Të dashur miq, sot bektashinjtë shqiptarë dhe të mbarë botës festojnë ditën e shenjte të Sulltan Novruzit si ditën e shpresës, vellazërisë, ndryshimit, mirëkuptimit, adhurimit të Imam Aliut, Besimit të madh tek i Gjithfuqishmi.

Me këtë rast të dashur miq, le të urojmë perzemërsisht bektashinjtë shqiptarë kudo që ndodhen Gezuar Sulltan Novruzin dhe të shprehim mirenjohjen më të thellë për kontributin e tyre të madh në tolerancën ndërfetare dhe në pasurimin e jetës shpirtërore e kulturore të kombit shqiptare! Gezuar! sb

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...