Basha kujton fitoren e parë të demokratëve: 27 vite të dhimbshme, vendi në udhëkryq - Bota Sot
Basha kujton fitoren e parë të demokratëve: 27 vite të dhimbshme, vendi në udhëkryq

Shqipëria

Basha kujton fitoren e parë të demokratëve: 27 vite të dhimbshme, vendi në udhëkryq

Më: 22 mars 2019 Në ora: 11:48
Lulzim Basha

Kreu demokrat Lulzim Basha ka kujtuar përmes një postimi 27-vjetorin e fitores së parë të Partisë Demokratike duke thënë se edhe sot rruga drej lirisë dhe Europës është në udhëkryq.

"Me 22 mars 1992 shqiptarët fituan lirinë. Si sot 27 vjet më parë njerëzit u bashkuan me të vetmen dëshirë dhe ëndërr: lirinë për të ndërtuar një jetë më të mirë, lirinë për të lëvizur, lirinë për arsim, lirinë për biznes, lirinë per tu shprehur, lirinë për të zgjedhur e për tu zgjedhur. Ky udhëtim 27 vjecar drejt lirisë dhe Europës demokratike me arritjet dhe dështimet e tij, ka qenë i dhimbshëm dhe plot sakrifica. Sot Shqipëria po na thërret përsëri sepse rruga jonë drejt lirisë dhe Europës është në udhëkryq! Është në dorën tonë ta përmbyllim atë duke ndërtuar edhe në Shqipëri sistemin e vlerave të vërteta europiane! #ShqipëriaSiEuropa", shkruan Basha.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...