Qendra shëndetësore që s’ka funksionuar asnjë ditë si e tillë - Bota Sot
Qendra shëndetësore që s’ka funksionuar asnjë ditë si e tillë

Shqipëria

Qendra shëndetësore që s’ka funksionuar asnjë ditë si e tillë

Më: 22 mars 2019 Në ora: 11:59
Foto

Një ndërtesë është ngritur para 6 vitesh për të shërbyer si Qendër Shëndetësore për rreth 3.000 banorët e zonës së Myltes në Lezhë.

Por, që prej atëherë, ndërtesa nuk është hapur dhe nuk ka shërbyer asnjëherë si e tillë.

Ndaj, 3.000 banorët e kësaj zone detyrohen të ecin rreth 5 kilometra për të shkuar në qendrën më të afërt.

Banorët e zonës thonë se, ndërtesa u ngrit për Qendër Shëndetësore, por asnjëherë nuk ka funksionuar si e tillë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...