Cakaj spastron ministrinë e Jashtme nga njerëzit e Bushatit, mbi 20 të larguar - Bota Sot
Cakaj spastron ministrinë e Jashtme nga njerëzit e Bushatit, mbi 20 të larguar

Shqipëria

Cakaj spastron ministrinë e Jashtme nga njerëzit e Bushatit, mbi 20 të larguar

Më: 26 mars 2019 Në ora: 12:34
Gent Cakaj

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj bën spastrim në institucionin që ai drejton. Mbi 20 punonjës të kësaj ministrie  do të largohen.

"Cakaj ndodhet në një deklaratë për median: Sot ndaj faktin se kam vendosur të shkëpus marrëdhënien me një pjesë të punonjësve që nuk prmbushin as kushtet ligjore dhe as minimale profesionale për të kryer detyrën dhe lëre më vizionin e kryeministrit Rama."

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...