Malaj: Të drejtat e njeriut, mollë e ndaluar për Shqipërinë - Bota Sot
Malaj: Të drejtat e njeriut, mollë e ndaluar për Shqipërinë

Shqipëria

Malaj: Të drejtat e njeriut, mollë e ndaluar për Shqipërinë

Më: 9 prill 2019 Në ora: 15:57
Nora Malaj

Përmes një postimi në facebook, ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, shkruan se sipas Këshillit të Europës, Shqipëria ia kalon Rusisë për rastet e dhunimit të të drejtave të njeriut. Vetëm në 2018 dhunimi i të drejtave të njeriut na ka kushtuar rreth 14 milionë.

”Kjo është qeveria që duam apo tashmë është instaluar diktatura dhe diktatori, i cili i ka kaluar përmasat e diktatorëve që tashmë kemi njohur, pasi ai nuk e do më popullin e tij, i mohon të drejta e njeriut. Kjo ishte dhe pamja që na u ofrrua sot te banorët e Bregut të Lumit. E papranueshme dhe jo njerêzore! Ku brenda ka dhimbje dhe revoltë”,-pyet Malaj.

Postimi i plotë

Në studimin e bërë pubilkë në faqen zyrtare të Këshillit të Europës thuhet: “Shqipëria është vendi i parë në Europë për rastet e dhunimit të të drejtave të njeriut të dokumentuara në Gykatë. Për vitin 2018 dhunimi i të drejtave të njeriut na ka kushtuar rreth 14 milionë.

Statusi i plotë:
Rreziku rus?

Sipas Këshillit të Europës, Shqipëria ia kalon Rusisë për rastet e dhunimit të të drejtave të njeriut. Vetëm në 2018 dhunimi i të drejtave të njeriut na ka kushtuar rreth 14 milionë.

Natyrshëm lind pyetja: Kjo është qeveria që duam apo tashmë është instaluar diktatura dhe diktatori, i cili i ka kaluar përmasat e diktatorëve që tashmë kemi njohur, pasi ai nuk e do më popullin e tij, i mohon të drejta e njeriut. Kjo ishte dhe pamja që na u ofrrua sot te banorët e Bregut të Lumit. E papranueshme dhe jo njerêzore! Ku brenda ka dhimbje dhe revoltë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...