Vendimi për kthimin e vizave, Gjoni: Shqipëria është viktimë - Bota Sot
Vendimi për kthimin e vizave, Gjoni: Shqipëria është viktimë

Shqipëria

Vendimi për kthimin e vizave, Gjoni: Shqipëria është viktimë

Më: 17 prill 2019 Në ora: 21:23
Edlira Gjoni

E ftuar në emisionin Arena në RTV ORA, gazetarja dhe njohësja e mirë e politikës ndërkombëtare, Edlira Gjoni ka folur për vendimin e parlamentit të Holandës për të nisur procedurën për rikthimin e vizave me vendin tonë.

Gjoni ka thënë se vendi ynë është thjesht një viktimë në këtë vendim.

Edlira Gjoni: Është një rezultat i një periudhe të gjatë, dhe nuk është rezultat i një diskutimi një ditor në parlamentin e Holandës. Është e disata herë që ata e kanë kërkuar me ngulm rikthimin e vizave. Fatkeqësia është se Holanda e njeh më pak Shqipërinë realisht, edhe pse kemi një ambasadë mjaft aktive në vendin tonë. Kjo gjë tregon edhe ekstremizmin populist që është duke përjetuar Holanda. Shqipëria është vetëm një viktimë, vendimet e tyre kanë qenë gjithmonë antiemigrante.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...