Deklarata e fortë e Gjonit: Na kërcënojnë mos shkoni në zgjedhje, do bëhet rrëmujë, do ju tërheqim zvarrë - Bota Sot
Deklarata e fortë e Gjonit: Na kërcënojnë mos shkoni në zgjedhje, do bëhet rrëmujë, do ju tërheqim zvarrë

Shqipëria

Deklarata e fortë e Gjonit: Na kërcënojnë mos shkoni në zgjedhje, do bëhet rrëmujë, do ju tërheqim zvarrë

Më: 17 prill 2019 Në ora: 23:12
Ralf Gjoni

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë dalë nga lista shumë emërore e LSI-së, Ralf Gjoni i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora deklaroi se opozitarët e futur në Parlament po kërcënohen për të mos u future në gjedhjet vendore, sepse në të kundërto do të bëhet rrëmujë, do digjen qendrat e votimit, ndërsa deputetët do të tërhiqen zvarrë.

Pjesë nga biseda në studio: 

Aleksandër Çipa: Zgjedhjet vendore po prishen. 

Ralf Gjoni: Shumë dakord me ju. 

Aleksandër Çipa: Ne sot duhet të ishim në diskutime...

Ralf Gjoni: E dini ju se cili argument po bëhet për mosbërjen e zgjedhjeve sot? Mos shkoni në zgjedhje na thonë neve. Mos bëni gafë të bëheni ju alibia e futjes në zgjedhjet lokale sepse do bëhet rrëmujë. Do djegim qendrat e votimit. Pra do vrasim njerëz thonë, do ju tërheqim zvarrë. Ky është diskursi. 

Bejdo Malo: Mos na e shit ne sikur ke bërë një akt sublim dhe akt të mirë që ke vajtur në parlament. 

Hila-Bejdos: Nuk ka bërë turp. Ka bërë një akt të ligjshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...