Shkarkohet nga detyra gjyqtari, Astrit Faqolli - Bota Sot
Shkarkohet nga detyra gjyqtari, Astrit Faqolli

Shqipëria

Shkarkohet nga detyra gjyqtari, Astrit Faqolli

Më: 18 prill 2019 Në ora: 09:30
Astrit Faqolli

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra gjyqtarin Astrit Faqolli.

Trupa gjykyese e KPA vendosi të shfuqizojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili e kishte konfirmuar në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Shkallës së Parë.

Vendimi i KPK-së për u ankimua nga Komisioneri Publik. Sipas Komisionerit, konfirmimi në detyrë është bërë në interpretim të gabuar të ligjit dhe provave të administruara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...