Kledi Kadiu surprizon nxënësit e Kamzës te zyra e Lali Erit - Bota Sot
Kledi Kadiu surprizon nxënësit e Kamzës te zyra e Lali Erit

Shqipëria

Kledi Kadiu surprizon nxënësit e Kamzës te zyra e Lali Erit

Më: 18 prill 2019 Në ora: 11:01
Erion Veliaj

Artisti dhe balerini shqiptar i mirënjohur në Itali, Kledi Kadiu ka surprizuar nxënësit e Kamzës.

Nxënësit e Kamzës që kishin ardhur për vizitë në Bashkinë e Tiranës, patën mundësi të takonin e zhvillonin bisedë me Kadiun. Lajmi është bërë i ditur nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i cili ka thënë që Kledi Kadiu po nderon Shqipërinë jashtë kufijve të saj.

“Kledi Kadiu është jo vetëm një artist i shkëlqyer, por dhe një super djalë e shok i mirë që nderon Shqipërinë e gjithë shkollën tonë të artit! Forca lal”,-thotë Veliaj.

Balerini i njohur është larguar në Itali në muajin gusht të 1991 dhe ka ndërtuar karrierën e tij atje, ku edhe njihet si një nga balerinët më të dashur dhe talentuar të programit “Amici” në Itali.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...