OSBE-ODHIR kërkon 272 vëzhgues për zgjedhjet e 30 qershorit - Bota Sot
OSBE-ODHIR kërkon 272 vëzhgues për zgjedhjet e 30 qershorit

Shqipëria

OSBE-ODHIR kërkon 272 vëzhgues për zgjedhjet e 30 qershorit

Më: 18 prill 2019 Në ora: 11:07
Ilustrim

OSBE ka publikuar raportin e misionit të vlerësimit të ODHIR për zgjedhjet e ardhshme lokale më 30 qershor.

Në raport thuhet se në Shqipëri ka mosbesim dhe polarizimin mes partive politike. Sipas tyre kjo situatë mund të ndikojë në zgjedhje.

OSBE-ODHIR raporton se do kërkojë dërgimi i 22 vëzhguesve afatgjatë dhe 250 vëzhguesve afatshkurtër.

"Na janë kërkuar vëzhgues të mjaftueshëm për të mbuluar të gjitha aspektet e procesit zgjedhor. Instituticionet shtetërore njoftuan se janë marrë të gjitha masat për të siguruar një proces zgjedhor transparent,"-thuhet në raport.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...