Vendimi i Holandës, ambasadorja franceze: I njëanshëm, s’do ketë ndikim tek KE - Bota Sot
Vendimi i Holandës, ambasadorja franceze: I njëanshëm, s’do ketë ndikim tek KE

Shqipëria

Vendimi i Holandës, ambasadorja franceze: I njëanshëm, s’do ketë ndikim tek KE

Më: 18 prill 2019 Në ora: 15:21
Christina Vasac

Të njëanshëm dhe të pafavorshëm edhe ndaj Europës, e ka cilësuar ambasadorja franceze, Christina Vasac, vendimin e parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë.

Nga Korça, ambasadorja theksoi se nuk mendon që ky vendim do të ndikojë tek KE, për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët.

“Vendimi i parlamentit holandez është vendim i pafavorshëm edhe ndaj europës. është i njëanshëm, nuk mendojmë se ky vendim do ketë influencë në qëndrimin e KE”, u shpreh ambasadorja Christina Vasac.

Ndërkohë e pyetur për situatën politike në vend, ajo u përgjigj: Një diplomat nuk shprehet për problemet e brendshme të Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...