Qytetari dixhital i Berishës nxjerr informacione top-sekret, disa shtete të tjera vendosin vizat - Bota Sot
Qytetari dixhital i Berishës nxjerr informacione top-sekret, disa shtete të tjera vendosin vizat

Shqipëria

Qytetari dixhital i Berishës nxjerr informacione top-sekret, disa shtete të tjera vendosin vizat

Më: 18 prill 2019 Në ora: 20:39
Foto ilustruese

Berisha tha se këtë informacion e ka nga burimet e veta të sigurta. 
“Çfarë e shtyu Hollandën të merrte këtë vendim me 2/3 e parlamentit?
Parlamenti i Hollandës ka shpjeguar se së pari është krimi shqiptar tejet agresiv dhe në rritje.
Ku mbështetet kjo. Një një raport të organeve ligjzbatuese hollandeze të vitit 2017.
Por në edhe në dy raportet e fundit të Departmametit të Shtetit Amerikan.
Së dyti, shqiptarët vijnë të parët para sirianëve dhe afganëve për azil.
Verbëria e tij që është përgjegjës për këtë situiatë. I siguroj shqiptarët se po që se qeveria holandeze kërkon të çojë deri në fund këtë nismë, asgjë nuk e pengon.
Këto deklarata të Ramës janë rrugaçërore..
Nëse ju kujtohet se si Gramoz Ruçi i përcolli parlamentarët hollandezë dy vite më parë është e turpshme.
Por nëse qeveria e Hollandës e merr në konsideratë këtë vendim e çon deri në fund.
Kam informacione që ka vende të tjera që po konsiderojnë vendosjen e vizave për shqiptarët” tha Berisha .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...