Katër klandestinë nga Siria dhe Irani kapen në Kapshticë - Bota Sot
Katër klandestinë nga Siria dhe Irani kapen në Kapshticë

Shqipëria

Katër klandestinë nga Siria dhe Irani kapen në Kapshticë

Më: 19 prill 2019 Në ora: 12:00
Foto

Policia kufitare ka kapur katër emigrantë të paligjshëm në Kapshticë.

Emigrantët, dy meshkuj dhe dy femra, nga Siria dhe Irani u kapën në kufirin e gjelbër.

Aktualisht ata po  japin deklarimet në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit, ndërsa më pas do të transportohen drejt Tiranës në qendrën e azilkërkuesve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...