Shikoni se çfarë ka ndodhur në vendin ku vdiq Admir Murataj… dalin pamjet - Bota Sot
Shikoni se çfarë ka ndodhur në vendin ku vdiq Admir Murataj… dalin pamjet

Shqipëria

Shikoni se çfarë ka ndodhur në vendin ku vdiq Admir Murataj… dalin pamjet

Më: 19 prill 2019 Në ora: 19:22
Admir Murataj

I dyshuar si personi që inskenoi grabitjen spektakolare të Rinasit më 9 prill, Admir Murataj vdiq nga një plumb në kokë dhe ende sot nuk është zbardhur se kush e vrau… policia apo vetë grabitësit që morën pjesë së bashku me të në vjedhjen e aeroportit të vetëm shqiptar.

Por përtej misterit, në vendin ku u gjet i vdekur me maskën e tij prej “tullaci”, një pllakatë është vendosur e rrethuar në lule. Pllakati ka të shënjuar simbolin e shqiponjës dykrenare dhe në mes mbishkruhet një A e madhe, duke simbolizuar kësisoj shkronjën e parë të emrit të Muratajt.

Gjasat janë që pllakati të jetë vendosur aty nga familjarët e tij edhe pse ende nuk dihet se e kujt ka qenë iniciativa.

Foto u postua nga JOQ.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...