Refugjatët sirianë i drejtohen kufirit shqiptaro-grek - Bota Sot
Refugjatët sirianë i drejtohen kufirit shqiptaro-grek

Shqipëria

Refugjatët sirianë i drejtohen kufirit shqiptaro-grek

Më: 20 prill 2019 Në ora: 23:24
Refugjatët sirianë

Policia kufitare e Kapshticës ka arritur të kapë në flagrancë 20 klandestinë sirianë të cilët po tentonin në hynin në territorin shqiptar përmes kufirit me Greqinë.

Mes të ndaluarve ka gra dhe fëmijë. Gjatë ditëve të fundit janë kapur më se 120 refugjatë që kanë tentuar të kalojnë përmes Shqipërisë.

Kufiri i gjelbër Shqipëri-Greqi në qarkun e Korçës dhe Gjirokastrës mbeten portat kryesore të hyrjes së klandestinëve që vijnë kryesisht nga vendet në konflikt në Lindjen e Mesme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...