Jo nga mbidoza/ Zbulohet shkak i vdekjes së shqiptarit në burgun famëkeq grek - Bota Sot
Jo nga mbidoza/ Zbulohet shkak i vdekjes së shqiptarit në burgun famëkeq grek

Shqipëria

Jo nga mbidoza/ Zbulohet shkak i vdekjes së shqiptarit në burgun famëkeq grek

Më: 22 prill 2019 Në ora: 16:11
Foto

Në 28 janar të këtij viti humbi jetën në burgun e Koridhalos në Greqi Bardhyl Tusha 33-vjeç. Në fillim u raportua se shqiptari kishte humbur jetën si pasojë e mbidozës, por tre muaj më pas është zbuluar e vërteta.

Mediat greke raportojnë se nga bazuar te raporti i mjekësisë ligjore dhe hetimet ka rezultuar se shqiptari nuk ndërroi jetë si pasojë e mbidozës, por u mbyt. Ai po vuante dënimin për trafik droge.

Në burgjet greke, sidomos në atë famëkeq të Koridhalos kanë humbur jetën disa shqiptarë si pasojë e përplasjeve mes bandave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...