Rama i uroi Pashkët duke kujtuar Fishtën, po për shtëpinë e tij kur do kujtohet? - Bota Sot
Rama i uroi Pashkët duke kujtuar Fishtën, po për shtëpinë e tij kur do kujtohet?

Shqipëria

Rama i uroi Pashkët duke kujtuar Fishtën, po për shtëpinë e tij kur do kujtohet?

Më: 22 prill 2019 Në ora: 20:53
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme kujtoi atë Gjergj Fishtën me rastin e të djelës së Pashkëve. Ai publikoi një foto të këmbanores nga Memoriali për Fishtën në Kuvendin e Troshanit.

“Mirëmëngjes dhe me këtë pamje të Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha më pas mësim At Gjergj Fishta, ju uroj PASHKË TË GËZUAR”, shkruante Rama krahas fotos.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...