U përfol si themeluesja e Partisë “Bindja Demokratike”, Hajdari: Nuk kam asnjë lidhje, në vazhdim… - Bota Sot
U përfol si themeluesja e Partisë “Bindja Demokratike”, Hajdari: Nuk kam asnjë lidhje, në vazhdim…

Shqipëria

U përfol si themeluesja e Partisë “Bindja Demokratike”, Hajdari: Nuk kam asnjë lidhje, në vazhdim…

Më: 22 prill 2019 Në ora: 21:20
Rudina Hajdari

Kryetarja e grupit të PD në Kuvend, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se personi që do ta drejtojë partinë e re, “Bindja Demokratike” do të jetë Astrit Patozi.

Në një postim në Twitter, Hajdari, ndërsa i uron suksese “përpjekjeve të çdokujt për demokratizimin e vendit”, thekson se ajo nuk ka asnjë lidhje me këtë, ndërsa shton se do të jetë e fokusuar tek puna si kryetarja e grupit të PD në Kuvend.

“Duke i uruar suksese  përpjekjeve të çdokujt për demokratizimin e vendit dëshiroj të theksoj se pavarësisht lajmit që u përhap nuk kam asnjë lidhje dhe në vazhdim do të fokusohem tek puna dhe objektivat Grupit Parlamentar Demokrat”, ka shkruar Hajdari.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...