Lëvizja e radhës e opozitës shqiptare, marrëveshja që do nënshkruhet nesër - Bota Sot
Lëvizja e radhës e opozitës shqiptare, marrëveshja që do nënshkruhet nesër

Shqipëria

Lëvizja e radhës e opozitës shqiptare, marrëveshja që do nënshkruhet nesër

Më: 22 prill 2019 Në ora: 22:30
Lulzim Basha

Mësohet se nesër në orën 09:00 të mëngjesit PD do të nisë firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar.

Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi Ramën kryeministër.

Mësohet se kjo do jetë një nga pikat e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e një qeverie tranzitore që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme dhe do t’i hapë rrugë drejtësisë për të ndëshkuar ata politikanë që janë faktuar se kanë blerë zgjedhjet.

Disa nga partitë nënshkruese janë: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...