Qeveria tranzitore/ Mediu vjen i pari - Bota Sot
Qeveria tranzitore/ Mediu vjen i pari

Shqipëria

Qeveria tranzitore/ Mediu vjen i pari

Më: 23 prill 2019 Në ora: 09:17
Lulzim Basha

Sot në orën 09:00 PD do të nisë firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar siç edhe njoftoi dje.

Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi Ramën kryeministër.

Mësohet se kjo do jetë një nga pikat e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e një qeverie tranzitore që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme dhe do t’i hapë rrugë drejtësisë për të ndëshkuar ata politikanë që janë faktuar se kanë blerë zgjedhjet.

Disa nga partitë nënshkruese janë: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.

Ndërkohë mësohet se aleatët e parë kanë mbërritur në vend-takim. Fatmir Mediu është parë të hyjë i pari nga aleatët.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...