Mjekët e Elbasanit: Arrestimi i dy kolegëve jo i drejtë, po na 'dhunon' edhe policia - Bota Sot
Mjekët e Elbasanit: Arrestimi i dy kolegëve jo i drejtë, po na 'dhunon' edhe policia

Shqipëria

Mjekët e Elbasanit: Arrestimi i dy kolegëve jo i drejtë, po na 'dhunon' edhe policia

Më: 23 prill 2019 Në ora: 14:46
Foto

Bluzat e bardha të spitalit të Elbasanit kanë reaguar pas arrestimit të dy mjektëve për vdekjen e 25-vjeçares një ditë më parqë.

Duke i shprehur ngushëllime familjes, mjekët thonë se arrestimi i kolegëve të tyre është e papranueshme.

"Ende nuk është vërtetuar fajësia e kolegëve tanë", janë shprehur mejët.

Ata kërkojmë që Parlamenti të ndërhyjë me ligj për mbrojtjen e mjekëve.

"Jemi dhunuar nga qytetarët, tashme ndjehemi të dhunuar dhe nga Policia", thonë bluzat e bardha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...