Astrit Patozi shpjegon domethënien e emrit të partisë së re Bindja Demokratike - Bota Sot
Astrit Patozi shpjegon domethënien e emrit të partisë së re Bindja Demokratike

Shqipëria

Astrit Patozi shpjegon domethënien e emrit të partisë së re Bindja Demokratike

Më: 23 prill 2019 Në ora: 15:45
Astrit Patoz

Astrit Patozi, koordinatori i partisë së re Bindja Demokratike, ishte i ftuar në emisionin Top Talk, ku shpjegoi domethënien e emrit të partisë së re.

“Ne mendojmë se Shqipëria ka këtë periudhë problematike për shkak të një bindjeje demokratike që nuk është problem i shoqërisë, por i politikave të gabuara. Bindja demokratike që ekziston te vendet e Evropës Perëndimore, i nevojitet edhe shoqërisë sonë. Kjo është domethënia në vija të trasha dhe qëllimi ynë”, deklaroi Patozi.

Koordinatori i Bindjes Demokratike shtoi se “Shqipëria ka nevojë për një project të ri politik që duhet të godasë sistemin” dhe theksoi se “ky projekt është ëndrra e një grupi shumë të madh njerëzish”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...