Rama nuk i pranon dorëheqjen Blushit - Bota Sot
Rama nuk i pranon dorëheqjen Blushit

Shqipëria

Rama nuk i pranon dorëheqjen Blushit

Më: 23 prill 2019 Në ora: 16:00
Edi Rama/Ben Blushi

Ben Blushi menjëherë pas zgjedhjeve të vitit 2017 ku dështoi të merrte qofte dhe një mandat deputeti, bëri publik vendimin për të shkrirë partinë e tij ‘Libra’.

Megjithatë një pjesë nuk ju bind duke zgjedhur një kryetar tjetër.

Sot ka ndodhur ajo që askush nuk e priste.

Edhe pse Blushi dha dorëheqjen nga ‘Libra’, sot anëtaret socialistë të KQZ nuk kanë pranuar ta regjistrojnë ‘Libra-n’ me emrin e kryetarit të saj, por me emrin e Ben Blushit kryetar.

Njëkohësisht Ben Blushi është edhe ndihmës i Endri Fugës në drejtimin e lajmeve te ‘TCH’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...