Arrestimi për grabitjen në Rinas, Rama: Policia në nivel të re fuqie goditëse të krimit - Bota Sot
Arrestimi për grabitjen në Rinas, Rama: Policia në nivel të re fuqie goditëse të krimit

Shqipëria

Arrestimi për grabitjen në Rinas, Rama: Policia në nivel të re fuqie goditëse të krimit

Më: 23 prill 2019 Në ora: 17:36
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama përshëndeti arrestimin e një autori tjetër të grabitjes në Rinas, duke theksuar se policia po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse të krimit.

“Arrestohet edhe një autor tjetër i grabitjes së Rinasit, duke e ngushtuar më tej rrethin e keqbërësve falë punës intensive dhe profesionale të Policisë së Shtetit e cila po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse ndaj krimit, duke folur përditë me rezultate konkrete”, theksoi kryeministri Rama.

Policia njoftoi sot arrestimin e një personi të pestë si autor i dyshuar i grabitjes në Rinas më 9 prill. Kapja e shtetasit me iniciale E.P nga Fushë Kruja është bërë jashtë Shqipërisë në bashkëpunim me Interpolin. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...