Vdekja e 25 vjeçares pas lindjes, reagon ashpër gazetarja: Përgjegjësia e spitalit të Elbasanit - Bota Sot
Vdekja e 25 vjeçares pas lindjes, reagon ashpër gazetarja: Përgjegjësia e spitalit të Elbasanit

Shqipëria

Vdekja e 25 vjeçares pas lindjes, reagon ashpër gazetarja: Përgjegjësia e spitalit të Elbasanit

Më: 23 prill 2019 Në ora: 18:16
25 vjeçarja

Gazetarja Blerina Gjoka ka reaguar ashpër sot lidhur me ngjarjen e djeshme të ndodhur në Elbasan ku një 25 vjeçare humbi jetën pasi kreu një lindje çezariane.

Statusi i Gjokës:

Spitali i Elbasanit eshte pergjegjes per vdekjen e nenes se re dje. Pse?

Sepse e futen ne operacion pa kontrollin e zemres, sepse kryejne operacionin pa i matur gjate gjithe kohes parametrat jetike, rrahjet e zemres jane kryesoret. Po kjo gje ndodh edhe ne maternitetet e Tiranes. Une kam lindur 2 femijet me operacion te parin ne shtet, te dytin tek Hygea. Ne operacionin e pare asnje kontroll zemre, as nje mase gjate operacionit ndersa ne privat kontroll paraprak 1 jave para dhe gjate operacionit isha e lidhur me makinerine e matjes se rrahjeve te zemres e oksigjenin. Sa per te bere dallimin.

Pra shendetesia jone falas e le jeten e nenave te reja ne dore te Zotit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...