U përfol se bashkëjeton me vajzën e Ramës, reagon për herë të parë Cakaj - Bota Sot
U përfol se bashkëjeton me vajzën e Ramës, reagon për herë të parë Cakaj

Shqipëria

U përfol se bashkëjeton me vajzën e Ramës, reagon për herë të parë Cakaj

Më: 23 prill 2019 Në ora: 23:23
Linda dhe Edi Rama, Rea Xhillari, Gent Cakaj

Gent Cakaj hedh poshtë zërat se ai bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të kryeministrit Edi Rama.

Në Opinion, ministri i Jashtëm në detyrë u pyet drejtpërdrejtë për këtë temë, që sipas disa mediave online ai bashkëjetonte me vajzën e Linda Ramës.

“Kjo është absolutisht i pavërtetë, dashakeqe dhe autorët e kësaj akuze do ballafaqohem në gjykatë. Është një akuzë që vjen nga armiqtë e kryeministrit Rama. Është një gënjeshtër absolute, vjen për të njollosur kryeministrin dhe reformën në Ministrinë e Jashtme. Kjo korrespondon dhe me një iniciativë që kemi marrë në ministri që është lufta kundër nepotizmit dhe klaneve në diplomacinë shqiptare. Janë klane të caktuara po spekulojnë”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...