Rrezikonte mbytjen, Forcat e Armatosura shpëtojnë gomonen me 50 emigrantë - Bota Sot
Rrezikonte mbytjen, Forcat e Armatosura shpëtojnë gomonen me 50 emigrantë

Shqipëria

Rrezikonte mbytjen, Forcat e Armatosura shpëtojnë gomonen me 50 emigrantë

Më: 24 prill 2019 Në ora: 09:12
Gomonia ishte nisur nga Ceshme drejt ishullit të Chiosit.

Një gomone me 50 emigrantë (40 burra dhe 10 gra) është shpëtuar nga anija “Butrinti” e Forcës Detare, me mision në detin Egje, gjatë patrullimit në zonën e saj të operacionit.

Gomonia ishte nisur nga Ceshme drejt ishullit të Chiosit.

Menjëherë është bërë shoqërimi i gomones si dhe njoftimi i situatës Rojës bregdetare turke, greke dhe Frontex.

Emigrantët janë marrë nga Roja Bregdetare turke, e cila ka vijuar lundrimin drejt portit të Ceshmes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...