Çani vë alarmin: Është bllokuar sistemi veresie, situata shumë e keqe - Bota Sot
Çani vë alarmin: Është bllokuar sistemi veresie, situata shumë e keqe

Shqipëria

Çani vë alarmin: Është bllokuar sistemi veresie, situata shumë e keqe

Më: 26 prill 2019 Në ora: 07:54
Artur Çani

Gazetari Artur Çani i ftuar në emisionin “360 Gradë”  bëri me dije se në Shqipëri ka shkuar situata në bllokimin e sistemit të veresisë.

Çani: Të gjitha hesapet ne i bëjmë me politikën. Po me popullin i bën njeri? 

Ta pyes zotin Liti tani në zonën e vet sa veta blejnë ushqime me ermra? Me lista?

Liti: Një përqindje shumë e madhe. 

Çani: Kjo përqindje në Shqipëri ka filluar të rritet dhe unë që merrem me këtë punë po ju them që ka arritur deri aty, që ata që janë furnizuesit kryesorë nuk kanë më të japin veresie. Sepse ai grosisti nuk i jep më këtyre. Pra po kalon sistemi në bllokim. Dhe kjo pastaj kur t'i bllokohet atij ajo buka e kalamanit ai nuk sheh më se i thotë LSI, PS, apo deputetët e rinj, por merr një dru dhe e thyen atë xhamin dhe merr çfarë ka brenda. Dhe ishalla nuk vijmë në këtë pikë.Dhe ndërkombëtarëve ju pëlqen statuskuoja dhe sa nuk kemi ardhur këtu jemi në rregull.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...