Efektivja humb jetën, reagon Rama - Bota Sot
Efektivja humb jetën, reagon Rama

Shqipëria

Efektivja humb jetën, reagon Rama

Më: 6 maj 2019 Në ora: 11:42
Edi Rama

Pas njoftimit se efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Zarife Muharrem Hasanaj ka humbur jetën pas shpërthimit të një mine në Poloni, ku u plagosën dhe dy efektivë të tjerë ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Në një status në Twitter Rama shpreh ngushëllimet për familjarët.

Statusi

Dhimbje e respekt i thellë për efektivin e Forcave tē Armatosura, Zafire Hasanaj, e cila ra në krye të detyrës gjatë një misioni të NATO-s në Letoni, ku u plagosën dhe dy efektivë të tjerë!Ngushëllime familjes, të afërmve e miqve të Zafires dhe qoftë i përjetshëm kujtimi i saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...