Kriminalizimi i administratës, Boçi: Ministria e Brendshme nuk na jepte informacione - Bota Sot
Kriminalizimi i administratës, Boçi: Ministria e Brendshme nuk na jepte informacione

Shqipëria

Kriminalizimi i administratës, Boçi: Ministria e Brendshme nuk na jepte informacione

Më: 8 maj 2019 Në ora: 22:20
Luçiano Boçi

Ish-deputeti demokrat, Luçiano Boçi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se Ministria e Brendshme nuk i jepte informacione për kriminalizminin e administratës, kur ai ishte në institucionet drejtuese.

Çipa: Tek ju mungon ndërgjegja për demokraci institucionale ky është problemi. 

Boçi: Në situatën tuaj i lind e drejta kësaj mazhorance që ose ta barazojë të keqen që është kryer ose ta tejkalojë. Kjo llogjikë duhet zhdukur sepse çdo forcë politike, sepse bëhet fjalë për një politikë evolutive, bëhet fjalë për shumë ndryshime ka refleksione brenda politikës. 

Ka një argument tjetër funksioni kontrollues nëpërmjet komisioneve hetimore. Kam qenë vetë anëtar i kriminalizimit të administratës në tërësi në Shqipëri dhe Ministria e Brendshme nuk na jepte informacione, me ligj e ka të detyruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...