Tragjedi: Vdesin tre shqiptarë nga aksidenti i rëndë, njëri po festonte ditëlindjen - Bota Sot
Tragjedi: Vdesin tre shqiptarë nga aksidenti i rëndë, njëri po festonte ditëlindjen

Shqipëria

Tragjedi: Vdesin tre shqiptarë nga aksidenti i rëndë, njëri po festonte ditëlindjen

Më: 15 maj 2019 Në ora: 08:29
Gentjan Belba

Tre persona kanë vdekur pas një aksidenti të rëndë që ndodhi dje rreth orës 22:30 në dalje të qytetit të Kavajës.

Pas Gentjan Belbës 23  vjeç dhe  Lumturie Demrozi 46 vjeç ka ndërruar jetë edhe i riu 23 vjeçar Vilson Cara i cili sot do të duhej të festonte ditëlindjen por që fatkeqësisht ka gjetur vdekjen.

Sipas policisë drejtuesi i mjetit tip ‘Benz’  me targe AA 615 VO që për të shmangur disa këmbësorë që tentonin të kalonin nga njëri krah i rrugës në krahun tjetër ka humbur kontrollin mbi mjet, edhe si pasojë edhe e lagështirës mjeti êshtë përplasur me tabelën e një karburanti çka ka sjellë vdekjen e tij si dhe të dy personave të tjerët.

Ndërkohë që vajza e viktimës Lumturie Demrozi  Xh.D. 21 vjeçe ndodhet në spital jashte rrezikut për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...