Shtyhet për të nëntën herë gjyqi i Shullazit: Mungonte një gjyqtar - Bota Sot
Shtyhet për të nëntën herë gjyqi i Shullazit: Mungonte një gjyqtar

Shqipëria

Shtyhet për të nëntën herë gjyqi i Shullazit: Mungonte një gjyqtar

Më: 15 maj 2019 Në ora: 10:49
Gjykimi për Shullazin

Shtyhet për të nëntën herë gjyqi për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij kriminal.

Arsyeja e shtyrjes së sotme ka qënë se nuk mund të formohej trupi gjykues prej tre anëtarësh. Gjykatësi nure Dreni ka dhënë dorëheqjen nga çështja sepse ai ka shqyrtuar  më parë një tjetër rast për Shullazin.

Kësisoj, pritet emërimi i një gjyqtari të ri nga KLGJ-ja që të mund të vazhdojnë seancat në ngarkim të Shullazit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...