KQZ zëvendëson 5 deputetët socialistë, ja kush janë 11 deputetët që betohen të enjten - Bota Sot
KQZ zëvendëson 5 deputetët socialistë, ja kush janë 11 deputetët që betohen të enjten

Shqipëria

KQZ zëvendëson 5 deputetët socialistë, ja kush janë 11 deputetët që betohen të enjten

Më: 15 maj 2019 Në ora: 14:23
Foto

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zëvendësuar 5 deputetët në grupin parlamentar të PS-së, të cilët lanë mandatet për të kandiduar për kryetarë Bashkie në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Kryetari i FRESSH, Eljo Hysko merr mandatin e deputetit Rakip Suli në Kamzë.

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Adriana Jaku merr mandatin e deputetit Pjerin Ndreu në Lezhë.

Florenc Spaho merr mandatin e deputetit Nuri Belba në Prrenjas.

Ardit Konomi merr mandatin e deputetit Ilir Xhakolli në Pogradec.

Laert Duro merr mandatin e deputetit Flamur Golemi në Gjirokastër.

Së bashku me 5 deputetët e rinj socialist në seancën plenare të së enjtes pritet të bëjnë betimin edhe 5 deputetët nga listat e PD-LSI që kanë marrë mandatin dje dhe sot nga KQZ, përkatësisht Halit Valteri, Vasil Sterjofski, Edmond Stojku, Suzana Topi, Selami Janishehu dhe Besnik Troplini.

Deri tani, numri i deputetëve shkon në 121 në Kuvend , 79 nga shumica dhe 42 nga opozita dhe duhen edhe 19 deputetë për të plotësuar numrin 140.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...