Duka: Gjuha e ndërkombëtarëve me opozitën ka ndryshuar - Bota Sot
Duka: Gjuha e ndërkombëtarëve me opozitën ka ndryshuar

Shqipëria

Duka: Gjuha e ndërkombëtarëve me opozitën ka ndryshuar

Më: 15 maj 2019 Në ora: 21:38
Agron Duka

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, në RTV Ora, kryetari i PAA, Agron Duka deklaroi se gjuha e ndërkombëtarëve në raport me opozitën ka ndryshuar.

Duka: Unë gjykoj se gjuha e ndërkombëtarëve ka ndryshuar. Pasi opozita mori vendimin për të djegur mandatet, të gjithë ndërkombëtarët ishin on-bllok kundër këtij akti. Por pas kontakteve të vazhdueshme, dhe pasi ne shpjeguam se përse e kishim marrë këtë veprim, këto zëra filluan të ndryshonin. Ju e keni parë se edhe nënëkryetari i CDU/CSU kanë thënë që të dy palët duhet të ulen në dialog.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat