Vasili kujton si Rama kërcënonte në 2006: "Zgjedhje nuk do të ketë" - Bota Sot
Vasili kujton si Rama kërcënonte në 2006: "Zgjedhje nuk do të ketë"

Shqipëria

Vasili kujton si Rama kërcënonte në 2006: "Zgjedhje nuk do të ketë"

Më: 18 maj 2019 Në ora: 19:02
Petrit Vasili

Ish-kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka kujtuar kërcënimin, që Rama bënte përpara zgjedhjeve të 2007. Në një dalje për mediat nga selia e LSI, Vasili tha se Rama kërcënonte Berishën, duke thënë se zgjedhje nuk do të ketë.

Petrit Vasili: Andi Përmeti, i cili ka një mandat prej më pak se 4 javësh, në 25 prill ka bërë betimin, raportohet nga Parlamenti monist, i shkatërruar i përdhunuar i këtij vendi, sikur ka 6 muaj si deputet. Dy javë përpara zgjedhjeve lokale të vitit 2007 që zhvilloheshin në janar dhe çfarë thoshte Rama në 24 dhjetor për Sali Berishën: Kryeministri i Shqipërisë i trembet zgjedhjeve, ai do zgjedhje të deformuara, ose nuk i pranon. Ndërsa ne duam zgjedhje të lira dhe të ndershme, ose zgjedhje nuk do të ketë, për këtë ju garantoj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...