Berisha: Narkoshteti i Edvinit gjobit emigrantët me qindra milionë euro - Bota Sot
Berisha: Narkoshteti i Edvinit gjobit emigrantët me qindra milionë euro

Shqipëria

Berisha: Narkoshteti i Edvinit gjobit emigrantët me qindra milionë euro

Më: 21 maj 2019 Në ora: 19:29
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha referuar mesazhit të qytetarit dixhital shkruan se qeveria e kryesuar nga Edi Rama gjobit emigrantët shqiptarë me qindra milionë euro.

Qytetari shkruan se për çdo 100 euro që ju dërgojnë  familjarëve në Shqipëri humbasin 18 mijë lekë, ndërsa paralajmërojnë se shumë prejt tyre do t’i bashkohen protestës kombëtare të opozitës në 25 maj.  

Lexoni mesazhin e emigrantit dixhital:

Mirembrema doktor Berisha.

Hallet dhe problemet qe po vuan Shqiperia si pasoje e keqqeverrisjes se Rames kane mberritur deri tek emigrantet e Greqise. Kurre me pare nuk kemi pare te zhvleresohet euroja si me qeverrine Rama dhe kete e ndjejne familjet tona dhe prinderit tane ne Shqipëri qe per cdo 100 euro qe ju dergojme ata humbasin 18 mije leke.

Keto dite nje numer i madh emigrantesh ka shprehur vullnetin per tju bashkuar popullit protestues ne Tirane dhe deri tani jane disa qindra emigrante qe do te udhetojne me autobus nga Athina, Patra, Kallamata dhe Selaniku per tju bashkuar protestes kunder qeverise se korruptuar te Rames.

I themi shqipetareve se ne do te jemi aty per tju bashkuar uraganit te zemerimit popullor per ta rrezuar krye te korruptuarin dhe krye drogmenin edvin droga si shkaktarin kryesor te varferise dhe rrenimit te atdheut tone.

Duam me kete rast te paralajmerojme fallangat e pushtetit ne doganat e Kapshtices dhe Kakavijes qe te mos guxojne te pengojne apo vonojne qellimisht autobuzet me emigrante pasi do te perballen me zemerimin tone te dyfishte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat