Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan por nuk zgjodhën - Bota Sot
Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan por nuk zgjodhën

Shqipëria

Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan por nuk zgjodhën

Më: 22 maj 2019 Në ora: 00:25
Rigels Xhemollari

Eksperti Rigels Xhemollari i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se në bordin e universitetit, studentët votuan por nuk zgjodhën.

Pjesë nga biseda në studio:

Rigels Xhemollari: Studentët votuan, por nuk zgjodhën dhe problemi i bordeve është tek paratë. Studentët me protestën fituan një anëtar bordi tek pakti, pra nëpërmjet zgjedhjeve. Sepse sipas të dhënave që ne kemi

Zhapaj: Nëse do të lë të vazhdosh me këtë ritëm, një njeri që e njeh universitetin dhe ka njohje mesatare për të e di që të gjitha ato pika janë detyra funksionale të universitetit. E kupton se çfarë do të thotë tu thotë qeveria studentëve më nxirrni emrat e pedagogëve që nuk japinmësim.

Xhemollari: Studentët i nxorrën tek rruga e Durrësit, kush u mor me ato emra? Problemi ynë nuk ka bërë asgjë për cilësinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat