Iljazaj: Studentët bënë gabim që nuk kërkuan largimin e Ramës - Bota Sot
Iljazaj: Studentët bënë gabim që nuk kërkuan largimin e Ramës

Shqipëria

Iljazaj: Studentët bënë gabim që nuk kërkuan largimin e Ramës

Më: 22 maj 2019 Në ora: 00:32
Ervis Iljazaj

Analisti Ervis Iljazaj i ftuar në emisionin “Tempora” deklaroi se në gjykimin e tij studentët kanë bërë gabim që nuk e kanë kërkuar largimin e ramës, për aq kohë sa nuk ju ka pëlqyer sistemi arsimor.

Iljazaj: Ndihet qartë që ka një pakënaqësi ndaj qeverisjes. Por që ka disa cështje që shqetësojnë shoqërinë shqiptare sot që nga mirëqeverisja, ekonomia, emigracioni i të rinjve dhe që kërkojnë zgjidhje, ka problematika. Në këtë kuptim pakënaqësi të tilla prodhojnë edhe protesta qytetare. Nëse këto kanë arritur masën që Edi Rama të largohet apo jo, kjo mbetet për tu parë.

Në gjykimin tim kanë bërë edhe gabim që nuk e kanë kërkuar largimin e Ramës. U dukën si të kompleksuar shpeshherë, sepse studentët janë edhe të majtë edhe të djathtë. Nëse ata janë të pakënaqur me këtë qeveri për arsimin le ta kërkojnë edhe lragimin e Ramës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat