Gjesti fisnik i Bashës gjatë protestës për agjërimin e besimtarëve myslimanë - Bota Sot
Gjesti fisnik i Bashës gjatë protestës për agjërimin e besimtarëve myslimanë

Shqipëria

Gjesti fisnik i Bashës gjatë protestës për agjërimin e besimtarëve myslimanë

Më: 25 maj 2019 Në ora: 20:48

Teksa kishte nisur fjalën e tij përpara protestuesve opozitarë të mbledhur në sheshin “Dëshmorët e Kombit”, kryetari i Partisë Demokratike kërkoi 1 minutë qetësi për të respektuar agjërimin e besimtarëve myslimanë.

“Teksa vjen momenti i thyerjes së agjërimit për vëllezërit dhe motrat tanë në agjërim, ju uroj nga zemra Zoti ju a shpërbleftë sakrificën. Zoti e shndërroftë këtë bekim hyjnor për të gjithë shqiptarët në Shqipëri, sakrificën tuaj dhe t’ju ftoj të falemi e të lutemi bashkë me ta për 1 minutë teksa thyejnë agjërimin me një akt hyjnor të sakrificës dhe bindjes ndaj të madhit Zot si autoriteti suprem”, u shpreh Lulzim Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat