“Born to Ride”, Korça priti paradën e motoristëve - Bota Sot
“Born to Ride”, Korça priti paradën e motoristëve

Shqipëria

“Born to Ride”, Korça priti paradën e motoristëve

Më: 27 maj 2019 Në ora: 00:40

Shpesh gjatë lëvizjeve të tyre në grup, ata tërheqin vëmendjen me zhurmën që lëshojnë motorët. I bashkon pasioni dhe dëshira për adrenalinë, ndërsa udhëtojnë sa në një vend, në tjetrin, duke ofruar shpesh një spektakël të vërtetë.

300 motoristë nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia janë bërë pjesë e edicionit “Born to Ride”, i cili u zhvillua për herë të parë në Korçë. Një parakalim që tërhoqi vëmendjen e të gjithë kalimtarëve nga zhurma që lënë pas dhe veçantia që i karakterizon, motoristët sollën një event të veçantë duke ndarë kështu me të gjithë pasionin e tyre.

Nisma për këtë organizim erdhi nga grupi i motoristëve korçarë, “Riders Legend”, ndërsa synimi është që ky të kthehet në një event të përvitshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat