‘Ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime’, Berisha mbron Cekën: Revoltë e ligjshme shpirtërore - Bota Sot
‘Ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime’, Berisha mbron Cekën: Revoltë e ligjshme shpirtërore

Shqipëria

‘Ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime’, Berisha mbron Cekën: Revoltë e ligjshme shpirtërore

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 09:52
Ceka dhe Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha i ka dalë në mbrojtje Neritan Cekës, pas deklaratës së këtij të fundit në studion e Ora News, që u komentua gjatë ditën e djeshme.

Ceka mallkoi shqiptarët që shkonin të votonin në 30 qershor, teksa ishte i ftuar në emisionin e Artur Zhejit. Ndërkohë, ish-kryeminstri Berisha e ka cilësuar deklaratën e Cekës, si revoltë të ligjshme.

“Revolta e ligjshme shpirtërore e Neritan Cekës, njërit prej themeluesve të pluralizmit politik, me varrmiëesin e zgjedhjeve te lira! sb”, shkruan Berisha.

Sakaq, sjellin më vëmendje reagimin e ish-ministrit Ceka. Për Newsbomb.al ai u shpreh dje se mallkimin nuk e kishte për ata shqiptarë që shkojnë në zgjedhje më 30 qershor por për ata të cilët vjedhin dhe deformojnë një votë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...