"Babalja", rrezohet kërkesa e të pandehurve për thirrjen e kryeministrit Rama - Bota Sot
"Babalja", rrezohet kërkesa e të pandehurve për thirrjen e kryeministrit Rama

Shqipëria

"Babalja", rrezohet kërkesa e të pandehurve për thirrjen e kryeministrit Rama

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 17:36
Foto

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar seanca e radhës për dosjen "Babale" me të pandehur Ervin Salianjin, Fredi Alizotin, Jetmir Olldashin dhe Albert Veliu.

Gjatë seancës së sotme nuk janë pranuar kërkesat e të pandehurve që lidhen me përjashtimin e gjyqtarit të kësaj çështjeje, si dhe për thirrjen e Kryeministrit Edi Rama, ish-ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kreu i grupit socialist, Taulant Balla, si dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Po ashtu nuk është pranuar gjykimi i shkurtuar pasi nuk mund të ndahej çështja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...