Këlcyrë, 18-vjeçari 4 ditë i zhdukur, dyshohet se është mbytur - Bota Sot
Këlcyrë, 18-vjeçari 4 ditë i zhdukur, dyshohet se është mbytur

Shqipëria

Këlcyrë, 18-vjeçari 4 ditë i zhdukur, dyshohet se është mbytur

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 19:06
Ilustrim

Një 18-vjeçar nga Këlcyra rezulton i zhdukur prej 4 ditësh. Policia dhe familjarët dyshojnë se i riu Matias Rizallari mund të jetë mbytur në lumin Vjosë.

Sipas burimeve nga policia lokale i riu është parë në afërsi të lumit dhe prej asaj dite familjarët kanë humbur kontaktet me të.

Dyshohet se i riu ka humbur jetën teksa ka tentuar të lahej në lumin Vjose. Kërkimet janë përqendruar ne rrjedhën e lumit, ndërsa sot në ndihmë kanë mbërritur edhe polumbarët e Reneas, të cilët kanë kërkuar nga hyrja e Këlcyrës deri tek ura e Dragotit por pa rezultat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...