Rama: Drejtësia ndëshkon president, ish-presidentë, kryeministër dhe ish-kryeministra - Bota Sot
Rama: Drejtësia ndëshkon president, ish-presidentë, kryeministër dhe ish-kryeministra

Shqipëria

Rama: Drejtësia ndëshkon president, ish-presidentë, kryeministër dhe ish-kryeministra

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 15:06
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama nga Maliqi edhe njëhërë tjetër e përforcoi argumentin se turbulenca politike e nisur nga opozita që në Shkurt, lidhet me frikën e reformës në drejtësi .

“BE do të kërkojë prova që sistemi i drejtësisë ka qytetarë të barabartë para ligjit, ku drejtësia ndëshkon president, ish presidentë, kryeministër dhe ish kryeministra”- tha Rama.

Nga zgjedhje vendore tha kryeministri ato të 30 Qershorit janë kthyer në politike. “Lulzimi tha që do hidhej por u hodh Ilir Meta- tha me ironi Rama.”

Ftesa për tju drejtuar kutive të votimit nga kryeministri u shoqërua me thirrjen e mospasjes frikë nga konfliktet.
“Zero kushte për të patur një 97, janë kërcënime dhe bllofe nga ata, mos kini asnjë merak për konflikte. Asnjë frikë nga zgjedhjet- tha Kryeministri Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...