Kërkohet "arrest me burg" për ish-deputetin e PD-së - Bota Sot
Kërkohet "arrest me burg" për ish-deputetin e PD-së

Shqipëria

Kërkohet "arrest me burg" për ish-deputetin e PD-së

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 16:39
Aurel Bylykbashi

Prokurori Ritvan Sukaj kërkon arrest me burg për ish-deputetin e Partisë Demokratike Aurel Bylykbashi.

Arrest me burg është kërkuar dhe për dy kryetarët e degëve të Partisë Demokratike të Librazhdit e Prrenjasit, Arjan Karriqi dhe Bujar Vreto.

Ndërkohë për Elind Gurrën dhe Leonard Ozunin ka kërkuar detyrim paraqitje.

Pritet vendimi i gjykatësit Taulant Tafa.

Të arrestuarit akuzohen për pjesëmarrje në tubime të paligjshme, pengim të qarkullimit, pengim të subjekteve zgjedhore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...