Breshëri shkatërron bimët bujqësore në Devoll - Bota Sot
Breshëri shkatërron bimët bujqësore në Devoll

Shqipëria

Breshëri shkatërron bimët bujqësore në Devoll

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 19:48
Foto

Dëmet në bujqësi nuk i lenë të qetë banorët e Devollit. Në orët e pasdites ka patur reshje breshëri në fshatra të Devollit të Sipërm, ku siç duket nga fotoja intensiteti dhe madhësia e tyre ka shtrirë bimët e reja përtokë.

Sipas të dhënave, breshëri ka goditur në fshatrat Sul, Koshnicë, Miras, Çetë, Cangonj etj duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Ka të dhëna se breshër ka rënë edhe në Bilisht me pasoja dhe dëme për fermerët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...