Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 08:38
Foto ilustrim

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë deri në mesditë në të gjithë shqipërinë. Pas mesditës pritet shtim i vranësirave ne të pjesën më të madhe të vendit duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër shiu. Orët e pasdites ri-kthejnë kthjellimet në vend.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur
ekstremumet ditore nga 17°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat