Sulmi policor ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, reagon Berisha: Turp o kriminel! - Bota Sot
Sulmi policor ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, reagon Berisha: Turp o kriminel!

Shqipëria

Sulmi policor ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, reagon Berisha: Turp o kriminel!

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 20:33
Voltana Ademi

Dhuna e policisë së Ramës dhe Lleshit dhe gazi helmues që hidhet në masë të madhe prej tyre nuk ka kursyer as kryetaren e baskisë së Shkodrës, Voltana Ademi.

Kryebashkiakia Ademi ishte duke komunikuar me forcat e policisë, kur nga ana tjetër erdhi sulmi me gaz dhe spraj neutralizues.

Lidhur me këtë ngjarje reagon edhe ish kryeministri Sali Berisha.

“Nderim përjetë kryengritësit e pamposhtur të Shkodrës! Narkopolicia e monstrës së pluraluzmit hedh gaz direkt kryetares së bashkisë Shkodrës Zj Voltana Ademi! Turp o kriminel! Rama ik! Fitore!”, shkruan Berisha në reagimin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...